Грищук Олена долучилася до форуму „4і інклюзія” з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю
Сьогодні, 29 листопада, розпочав роботу перший форум „4і інклюзія”, організований Міністерством соціальної політики України спільно з ЮНІСЕФ і присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю.
Участь у форумі взяли заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський, Олена Грищук та представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.
Метою форуму є визначення перспективних напрямків розвитку інклюзії у сфері соціальної підтримки людей з інвалідністю в Україні, обговорення і аналіз ефективність інноваційних проектів, запровадження яких сприятиме соціальній адаптації та підвищенню якості життя людей з інвалідністю.
Серед спікерів першого форуму „4і інклюзія” були Міністерка соціальної політики Марина Лазебна, а також провідні українські фахівці у сфері розвитку інклюзії.
Так, учасники заходу обговорили:
- раннє втручання та реабілітація дітей з інвалідністю;
- професійна реабілітація та зайнятість людей з інвалідністю;
- розвиток соціальних послуг для людей з інвалідністю;
- інновації, які покращують життя людей з інвалідністю.
Долучитися до перегляду трансляції форуму можна ТУТ.
Нагадаємо, що на Житомирщині стартував обласний етап Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Довідково. На даний час в області проживає 6,1 тис дітей з інвалідністю. У 2020 році центрами реабілітації області надано реабілітаційні послуги 885 дітям з інвалідністю, у 2021 році – 798 дітям. Для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю у 2021 році відповідно до бюджетної програми Житомирщина отримала 2,3 млн грн., 100% яких було використано за призначенням.
Крім того, для участі у проєкті «Розвиток соціальних послуг» якою передбачено виділення окремій територіальній громаді 2 млн грн. заявки та відповідний пакет документів подали 5 територіальних громад Житомирщини: Любарська, Чуднівська, Ємільчинська, Ярунська та Коростенська міська громада.
Даний проєкт передбачає використання коштів на:
- денний догляд для осіб з інвалідністю (крім дітей) та осіб похилого віку;
- денний догляд для дітей з інвалідністю;
- підтримка на проживання;
- супровід під час інклюзивного навчання;
- соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місці;
- тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю;
- стаціонарний догляд.