Департамент соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації
Міністерство соціальної
політики України
 

До уваги одержувачів державної допомоги!!!

Дата: 30.12.2022 09:54
Кількість переглядів: 118

27.12.2022 на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від                            6 жовтня 2021 р. № 1040 і від 7 березня 2022 р. № 214».

Постановою продовжено виплату державних допомог на період дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

Це зокрема стосується отримувачів допомоги:

на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

на дітей, хворих на тяжкі захворювання;

дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;

особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ внаслідок психічного розладу;

особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Для продовження отримання адресних видів допомог, які надаються з урахуванням сукупного доходу та майнового стану тим отримувачам, у яких термін виплати закінчився в період дії воєнного стану, крім тих, які проживають на території територіальних громад, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих рф, необхідно з 1 січня 2023 року підтвердити право на продовження виплати допомог. Зокрема, це отримувачі державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної допомоги на дітей одиноким матерям та допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Крім того, продовжено до 31.12.2023 перехідний період для виплати щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам продовжуватиме виплачуватись, оскільки це окремий вид допомоги, який призначається з місяця звернення без кінцевої дати її припинення.


« повернутися

Вхід для адміністратора