Департамент соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації
Міністерство соціальної
політики України
 

Експериментальний проєкт: послуга соціального супроводу для військових

Дата: 10.11.2023 08:34
Кількість переглядів: 120

Міністерство соціальної політики України розповідає про новий експериментальний проєкт – послугу соціального супроводу для військових

 

Нещодавно Кабмін дав старт реалізації цього пілоту і зараз Мінсоцполітики спільно з Міноборони, Генштабом та командуванням військових частин активно займається налагодженням процесу запуску послуги.

   Що це за послуга?

Соціальний супровід на базі військових частин – це низка заходів для військових та їхніх родин для підтримки у цивільному житті. Коли людина розпочинає службу в Збройних Силах, її родина може потребувати допомоги та підтримки у цивільних питаннях. Наприклад, лишаються без допомоги літні батьки, вагітна дружина чи діти з інвалідністю. Тому мета цієї послуги – створити надійний тил військовому чи військовій, допоки триває служба.

   Які заходи передбачені послугою?

Це можуть бути консультації з соціальної підтримки, допомога в оформлені документів, представництво інтересів в різних державних та соціальних установах для отримання послуг, консультації для зміцнення родини. Це не вичерпний перелік, проте всі заходи спрямовані на підтримку “цивільного життя” військового та родини під час служби. Важливо, що надаватись ця послуга може як офлайн, так і онлайн, тобто жодних перешкод не повинно бути.

   Хто надаватиме послугу?

Одна з особливостей проєкту – це контрактування до надання послуги соціальних працівників з громадських та благодійних організацій. Надавачі послуги мають відповідати чітким критеріям (визначеним Постановою), де головне – професійність. Тобто на базі війської частини буде працювати організація, яка має фахову підготовку та зможе надати вказану послугу за кошти державного бюджету.

   Який зараз статус пілотного проєкту?

Вже визначено 5 військових частин, в яких до кінця року почнеться реалізація цього проєкту. Наразі проводяться спільні зустрічі командування військових частин, представників громад та надавачів соціальних послуг, щоб налагодити спільну взаємодію. Поруч з цим, вже завершено навчання для першої групи надавачів послуг, тобто соціальних працівників. Наступний крок – укладення договорів з надавачами цих послуг та початок роботи з військовими та їхніми родинами.

https://www.msp.gov.ua/


« повернутися

Вхід для адміністратора