ПРЕС-РЕЛІЗ. Всесвітній день протидії торгівлі людьми
30 липня 2024 року в прес-центрі обласної військової адміністрації відбудеться засідання за «круглим столом» з нагоди відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми. Засідання відбудеться за участю суб’єктів взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.
Головною метою заходу є підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми, привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочування людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Довідково:
У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми. Тому в цей день по всій Україні проводяться інформаційні кампанії. Зважаючи на карантинні обмеження у 2020 році основна увага приділяється інформуванню населення в інтернет-просторі та у ЗМІ.
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що здійснюється з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Це також кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.
Дохід від цієї індустрії в світі середньорічно перевищує 150 млрд дол США (за даними Міжнародної організації праці).
Наразі для українців, в умовах воєнного стану, ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами став ще більшим. Багато громадян переїхали із зони бойових дій в інші регіони або закордон та шукають нову роботу.
Якщо раніше поняття «торгівля людьми» включало в себе здебільшого сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.
Держава вживає різноманітні заходи з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею. Та попри все, ця проблема не може бути розв’язана на
рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації зусиль як міжнародної спільноти, так і кожного з нас.
У Житомирській області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми встановлено протягом 2023 року для 15 осіб, протягом першого кварталу 2024 року 2 особам.