Департамент соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації
Міністерство соціальної
політики України
 

Засідання круглого столу з нагоди відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми. ВІДЕО

Дата: 31.07.2024 08:15
Кількість переглядів: 46

30 липня, під головуванням заступника начальника Житомирської ОВА Костянтина Лопушанського відбулося засідання круглого столу з нагоди відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

До засідання долучилися представники профільних структурних підрозділів ОВА, ГУ Нацполіції у Житомирській області, громадських організацій та представники громад  області.

“Вітаю, шановні учасники зустрічі! На сьогодні наша країна стикається з багатьма викликами і на жаль проблема торгівлі людьми та її попередження залишається актуальною попри час. Тому необхідно постійно підвищувати рівень інформування громадян про ризики та наслідки потрапляння в ситуації торгівлі людьми як на території нашої держави, так і за кордоном”,  — підкреслив Костянтин Лопушанський.

Учасники засідання розглянули ряд важливих питань, зокрема про:

забезпечення реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми;

міграційні процеси в області: причини та наслідки;

превентивні заходи як основна складова боротьби з торгівлею людьми;

про діяльність правоохоронних органів щодо протидії торгівлі людьми у 2024 році.

Національна гаряча лініях з протидії торгівлі людьми:

0 800 505 501

527 з мобільного

Урядова «гаряча лінія» для осіб, які постраждали від торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України — 15-47

Відділ з питань сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації (0412) 47-01-52

Довідково. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що здійснюється з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Це також кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

За даними Міжнародної організації праці дохід від цієї індустрії в світі середньорічно перевищує 150 млрд дол.

На жаль, це ганебне явище існує і в Україні. Наша країна є країною походження (звідки вивозять постраждалих від торгівлі людьми), транзиту (через Україну везуть постраждалих в інші країни) та призначення (постраждалих експлуатують в Україні). Воєнні дії, які відбуваються на території нашої держави, підвищують вразливість українців  до потрапляння в ситуації торгівлі людьми. З 24 лютого 2022 року із початком широкомасштабного вторгнення росії на територію України ризик стати жертвою експлуатації стрімко зріс.

У Житомирській області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми встановлено протягом 2023 року  для 15 осіб, протягом першого кварталу 2024 року 2 особам.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора