Дякуємо вам, волонтери, що допомагає нашій країні, за вашу працю, сміливість та здатність вчасно прийти на допомогу, — Віктор Градівський. ВІДЕО
05 грудня, у музичній школі ім. Б. М. Лятошинського відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня волонтера. Участь у заході взяв Заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський, представники волонтерських та громадських організацій, профільних структурних підрозділів ОВА, Житомирської міської ради, Житомирської обласної ради та громадськість.
Від імені начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський привітав волонтерів Житомирщини та вручив їм Почесні відзнаки голови облдержадміністрації «За заслуги» та Подяки начальника обласної військової адміністрації.
«Від імені начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка вітаєю усіх, хто безкорисно робить добрі справи та допомагає наблизити нашу перемогу. Ваша невтомна добровільна праця, активна життєва позиція, небайдужість й особиста відповідальність сповнюють нас впевненістю. Бажаємо усім вам невичерпної енергії, впевненості, наснаги у нелегкій, але дуже потрібній роботі», — зазначив Вікто Градівський.
Впродовж урочистостей всі присутні мали змогу насолодитися творчими номерами вихованців музичної школи.
Довідково. Генеральна Асамблея ООН в 1985-му році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як «Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку» закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.
Волонтер у перекладі з англійської означає добровільний помічник. Волонтери безоплатно працюють там, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках пристарілих. Вони доглядають хворих і допомагають старшим людям поратися по господарству.
В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках XX ст. Офіційно його визнали 10 грудня 2003 року. На сьогодні він регламентується Законом «Про волонтерську діяльність».
Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014-й – Революція гідності, а потім і війна на сході дали поштовх розвитку волонтерства в країні, яке виросло в потужний громадянський рух.
Під час повномасштабної війни волонтери, часто ризикуючи життям, допомагають українським військовим і цивільним. Нині волонтером став фактично кожен українець.