Круглий стіл: «Активізація роботи у напрямі запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі»
Департаментом соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, як координатором державної політики з питань запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на регіональному рівні, було ініційовано проведення 11 грудня поточного виїзного засідання за «круглим столом» у Житомирському районі.
У заході взяли участь представники структурних підрозділів Житомирської райдержадміністрації - управління соціального захисту населення; відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту; служби у справах дітей, а також посадові особи Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОДА (Дротенко О.А.), Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції (Грабчук К.В.) та Житомирського обласного центру соціальних служб (Федосенко Ж.В. ).
Метою заходу була активізація роботи у сфері боротьби з домашнім насильством або насильством за ознакою статі та покращення координації дій між суб’єктами, які здійснюють заходи у вищезазначеній сфері.
Зі вступним словом виступила начальниця управління соціального захисту населення райдержадміністрації Таїса Кондратюк, яка проінформувала присутніх про проведену роботу з питань запобігання та протидії домашньому насильству та /або насильству за ознакою статі у 2024 році, зокрема, в питаннях забезпечення надання допомоги постраждалим особам та по роботі з кривдниками.
Про поточний стан ситуації запобігання та протидії домашньому насильству в області та перспективи організації роботи на регіональному рівні розповіла головний спеціаліст відділу з питань сімейної політики департаменту соціального захисту Олена Дротенко.
На засіданні «круглого столу» старшим інспектором з особливих доручень Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції Катериною Грабчук було висвітлено питання діяльності правоохоронних органів щодо протидії домашньому насильству у 2024 році, а фахівцем Житомирського обласного центру соціальних служб Жанною Федосенко – питання взаємодії соціальних служб та підтримки постраждалих.
Усі фахівці зазначили важливість співпраці та швидкого реагування на випадки домашнього насильства.
Захід завершився обговоренням ключових висновків та рекомендацій, серед яких – активізація співпраці між суб’єктами взаємодії, підвищення обізнаності населення про послуги для постраждалих, а також постійне вдосконалення методів реагування на випадки насильства.