Департамент соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації
Міністерство соціальної
політики України
 

Відбулося засідання Ради безбар’єрності під головуванням віцепремʼєр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби та першої леді Олени Зеленської

Дата: 27.03.2025 08:25
Кількість переглядів: 29

Відбулося засідання Ради безбар’єрності під головуванням віцепремʼєр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби та першої леді Олени Зеленської, за участю представників міністерств, Офісу Президента України, місцевих громад, посольств, іноземних партнерів і громадських організацій. На засіданні було підбито підсумки виконання заходів зі створення в Україні безбар’єрного простору та окреслено нові напрямки роботи в цьому напрямку.

Житомирщина є активним учасником процесу створення безбар'єрного простору, який має на меті  забезпечення рівних можливостей для всіх громадян. Наразі наша область посідає друге місце в Україні за рівнем реалізації Національної стратегії з безбар’єрності.

На сьогодні в області виконано усі 25 заходів Національної стратегії на 2023-2024 роки. Інклюзивне навчання отримують 2 173 дитини у школах та 783 дитини у дитсадках. Житомирська обласна бібліотека оснащена тифлокомплексами для людей із порушеннями зору. Державна служба зайнятості облаштувала робочі місця для людей з інвалідністю. Підприємці мають можливість скористатися державною підтримкою для створення таких місць на своїх виробництвах.  Важливим кроком став розвиток спортивної реабілітації для ветеранів війни та осіб з інвалідністю, зокрема встановлення підіймач в басейні «Авангард».

Флагманський проєкт «Безбар’єрні маршрути» покликаний забезпечити самостійне пересування маломобільних громадян, доступ до громадського транспорту, міських просторів та адміністративних послуг. Він уже реалізований у 65 громадах, триває завершення робіт у Чижівській територіальній громаді.

У восьми громадах відкриті центри життєстійкості, які надають психологічну допомогу військовим, їхнім родинам та людям, що опинилися у складних життєвих ситуаціях.

Усі суспільні групи на Житомирщині мають доступ до швидкісного інтернету, публічних цифрових послуг та інформації. У закладах освіти створено 272 ресурсні кімнати, забезпечено доступність приміщень, підготовлено педагогів для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Житомирщина доводить, що безбар’єрність – це не лише стратегія, а реальні дії, що змінюють життя людей на краще.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора